Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP 16"/2019 - grzeje się jak szalony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pasko

pasko
  • 405 postów
  • SkądZywiec, Poland

Napisano 12 kwietnia 2023 - 10:55

Cześć, mam MacBook'a Pro, 16", 2019. 

 

Od roku komputer mocno mi się nagrzewa i leci często na włączonych wiatrakach.

Wczoraj kupiłem monitor 27" i od momentu podłączenia wiatraki nie przestają pracować. Zakładam, że większy monitor wymaga większej mocy i dlatego się tak grzeje.

 

Co mogę zrobić? Czy da się to jakoś software'owo "ogarnąć" czy szukać kogoś kto mi przeczyści kompa?



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 12 kwietnia 2023 - 12:23

Jak działa wbudowany ekran to pracujesz na Integrze, po podłączeniu zewnętrznego ekranu aktywujesz dedykowaną grafikę Radeon i robi się już cieplej.
Pobierz i zainstaluj turboboost switcher http://tbswitcher.rugarciap.com/ I wyłącz turbo procesora w wielu przypadkach będzie ciszej i chłodniej (jest wersja darmowa i płatna)


Fallout ...war, war never changes...

#3 OP7

OP7
  • 52 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 12 kwietnia 2023 - 14:30

Powodów może być kilka, najczęstsze z nich to:

— zwykły błąd systemu (uruchom ponownie komputer z WYŁĄCZONĄ opcją otwierania okiem po zalogowaniu / zresetuj SMC oraz PRAM / postaw czysty system)

— brud i/lub zużyta pasta termoaktywna (udaj się najlepiej do Autoryzowanego Serwisu, niech wymienią pastę na procesorze i przedmuchają urządzenie)

— uszkodzona bateria (uszkodzony czujnik temperatury w baterii często objawia się właśnie szalejącymi wiatrakami, jak wyżej — odwiedź Autoryzowany Serwis).



#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 12 kwietnia 2023 - 15:52

Miałem ten model z i9 - w zimie można nim ogrzewać mały pokój - to właśnie jeden z powodów przejścia na m1 przez Apple


Fallout ...war, war never changes...

#5 pasko

pasko
  • 405 postów
  • SkądZywiec, Poland

Napisano 12 kwietnia 2023 - 20:09

Dziekuje. Znacie moze jakis nieautoryzowany serwis na Slasku? Czas oczekiwania w Cortland to 2-3 tygodnie.



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 12 kwietnia 2023 - 20:34

Nie pali Ci się ten komputer. Poczekaj te 2-3 tygodnie, nic się nie stanie. To na pewno bezpieczniejsze, niż iść do jakiegoś nieautoryzowanego serwisu. To jeszcze dość nowy i mocny komputer. Szkoda ryzykować.

Podejrzewam jednak, że żaden serwis jakoś drastycznie tego grzania nie zmniejszy, bo te komputery zawsze się mocno grzały. Teraz podłączyłeś monitor, to bardziej to zauważasz.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 12 kwietnia 2023 - 20:37


#7 OP7

OP7
  • 52 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 13 kwietnia 2023 - 10:45

Nie pali Ci się ten komputer. Poczekaj te 2-3 tygodnie, nic się nie stanie. To na pewno bezpieczniejsze, niż iść do jakiegoś nieautoryzowanego serwisu. To jeszcze dość nowy i mocny komputer. Szkoda ryzykować.

Podejrzewam jednak, że żaden serwis jakoś drastycznie tego grzania nie zmniejszy, bo te komputery zawsze się mocno grzały. Teraz podłączyłeś monitor, to bardziej to zauważasz.

Zgadzam się, nie oddawaj komputera do nieautoryzowanego serwisu. Jeśli nie Cortland to szukaj innego Autoryzowanego Serwisu.

Listę znajdziesz tutaj: https://locate.apple.com/pl/pl/



#8 raqq

raqq
  • 134 postów

Napisano 16 kwietnia 2023 - 16:30

Ja posiadałem ten komputer w prawie najwyższej wersji i mogę zapewnić, że przy podłączonym monitorze 4k 32' temperatura była ok 50st. - wiatraki praktycznie nie były słyszalne. Więc te jednostki są wstanie normalnie pracować. Pewnie teraz w nowych systemach producent coś knoci tylko po to, żeby ludzie się pozbywali jednostek z intelem;)

 

Dlatego możliwe, że zabiegi zaproponowane przez kolegów wyżej pommogą.

 

Cześć, mam MacBook'a Pro, 16", 2019. 

 

Od roku komputer mocno mi się nagrzewa i leci często na włączonych wiatrakach.

Wczoraj kupiłem monitor 27" i od momentu podłączenia wiatraki nie przestają pracować. Zakładam, że większy monitor wymaga większej mocy i dlatego się tak grzeje.

 

Co mogę zrobić? Czy da się to jakoś software'owo "ogarnąć" czy szukać kogoś kto mi przeczyści kompa?


Użytkownik raqq edytował ten post 16 kwietnia 2023 - 16:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych